Valentýn - krátké zamyšlení

14. února 2014 v 19:40 | Kasumi-san |  Deník
Snad každá dívka dnešní doby zná to datum, snad každá malá holčička tento den sní, že jednou, v budoucnu se jí také splní sen: její princ jí na tento svátek daruje nějakou zamilovanou drobnost. A skoro každý kluk (tedy, co jsem aspoň usoudila ze sociálek) tento svátek bere pouze jako povinnost vyznání a nebo jako hloupost. Co si o tom myslím já?

14.2. - dva dny po mém osobním svátku (den, co jsem poprvé spatřila anime :3 ). V tomto dni je snad emotikon srdce samozřejmost. Já Valentýn nazývám "Svátek Přeslazenců". Podle mě v této zemi hrozně zbytečný svátek. Je to něco jako, kdybychom tu slavili Den díku vzdání, jako v Americe ho tak slaví. Zbytečné. Všude samá růžová, čokoláda, růže, srdce. Ale proč to slavíme? Vždyť náš svátek zamilovaných je 1. máj aneb 1. květen, ne? Podle básně Máchy První máj začínající slovy:
Byl první máj,
lásky čas...
(To jediné jsem z paměti vytáhla -__-"" )
A ne tento cizí svátek, sv. Valentýn. A přeci vidím Facebook plný Valentýnu. Tentokrát vynechávám zahraniční stránky, které jsem likovala, mluvím o několika statusech nebo obrázcích, co vyvěsili buď otaku do skupin, nebo lidé, které znám. Vždycky psány slovy: Přeji hezký Valentýn... a bla bla bla.

Ale když už to musí být, tak ať si to slaví když chtějí. Já, jako samasebou nazývaný a hrdý Forever Alone radši celý den prosedím u počítače a budu se rozplývat nad mými láskami z paralelního vesmíru ^-^

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama