Čtyři živly- #01

18. prosince 2013 v 15:26 | Kasumi-san |  Čtyři živly
Okay, tohle píšu už dva roky. Začala jsem někdy v létě a doufám, že se to jednou vydá jako kniha. Jmenuje se to Čtyři živly a je to o čtyřech holkách... no, nebudu spoilovat :D . Enjoy! ^.^


"CRRRRR!!!" ozvalo se u dveří. "Ach jo!" Z pokoje u chodby vyšla hnědovlasá dívka. Zívla a přemýšlela, kdo by to mohl být. Došourala se ke dveřím a koukla se kukátkem na chodbu. Zničehonic poskočila radostí a zavýskla. Otevřela dveře. Na verandě stála 3 děvčata. Dívka nalevo měla černé vlasy až k pasu. Na sobě měla bílé šaty a bílé sandály. Uprostřed se na hostitelku dívala holka s mírně rezavými vlasy po ramena a na sobě fialové tričko s modrou sukní. Také měla sandály. Poslední děvče mělo tmavě hnědé vlasy stažené do culíku a na sobě pěkné bílé tričko se Šmoulinkou a šortky. Také měla sandály. Všechny se usmívaly. "Ahoj!" pozdravila je hostitelka. "Ahoj Klariso!" řekly holky sborově. "Hele nevím, jestli sem můžete." řekla jim Klarisa s trochu zoufalým výrazem. "Tak nás pusť a zeptej se." navrhla Cherry. Aby jim to Klarisa ještě oplatila, začala vyjmenovávat jejich jména: "Ahoj Katie, ahoj Cherry, ahoj Kristen!" Pustila je dovnitř. Pak se podívala na sebe do zrcadla. "Jejda, já tady cáberuju v pyžamu! Zujte se a jděte do obýváku, já se zatím převlíknu." oznámila kamarádkám a zmizela ve svém pokoji. Dívky se zatím zuly a zamířily do obýváku. Sedly na pohovku a tajuplně na sebe mrkaly. V tu chvíli přišla už normálně oblečená Klarisa. Na sobě měla džínovou sukni, černé tílko a přes něj kratší tričko pod prsa. "Tak co vás sem přivádí?" zeptala se kamarádek. "Tohle." řekla Katie a strčila jí před nos její mobil. "Přivádí vás sem stáj Eqimorr?" zeptala se nechápavě Klarisa a naklonila se k nim, aby je přes mobil viděla. "Ale ne! Tohle!" řekla Katie a začala číst: "Vítáme u nás 4 nové jezdkyně! Jmenují se: Catarina, Klarisa, Charlotte a Kristen, ale jinak jim můžete říkat Katie, Cherry, Klarisa a Kristen. Nyní mají přidělené tyto koně: Mustang, Nature Life, Tango a Tornado. Hodně štěstí!!"
"Hustý!! Jak jste to zařídily??" vykřikla úžasem Klarisa. "Normálně jsme tam šly a objednaly to, jak jinak?" odpověděla s úsměvem Katie. "No to je mi jasný, ale kde jste na to sehnali peníze?" ptala se dál Klarisa. "Dlužili Katie jednu laskavost, protože ona skákala za jejich stáj místo jiné jezdkyně co si zlomila ruku." odpověděla Kristen. "A můžeme jít do stáje hned teď?" zněla další otázka. "Jasně." přikývla Cherry. "Tak na co ještě čekáme?" vykřikla Klarisa a všechny se šli převléknout do něčeho vhodného do stáje.
Za hodinu všechny čekaly na autobus. "To je snad nekonečný! Má už 5 minut zpoždění!" postěžovala si Katie. Najednou těsně vedle Kristen proletělo několik kamenů. "Ty jo!" vykřikla Cherry. "Co to sakra je?" sehnula se Kristen nad 4 kameny. Zvedla je. "Hele, ono to září!" ukázala na kameny Katie. "Fíha." pískla Klarisa a vzala modrý kamínek do dlaně. Pořádně si ho prohlédla. Připadal jí trochu jako z bižuterie, ale jiný. Pohladila ho a kamínek zazářil ještě víc, poté znova pohasl v malou zář. "Hůůstý!" řekla Katie a zachichotala se. "Co tě napadlo?" zeptala se ihned Cherry. "Že je prodáme, vyděláme si balík a budem slavný!" řekla Katie a vyskočila do vzduchu. "To těžko. Já bych to nědělala." namítla rázně Kristen. Klarisa i Cherry přikývly "Suchaři." zabručela Katie a sebrala Kristen oranžový kamínek. " Ten bude můj!" prohlásila vítězoslavně. Cherry pokrčila rameny a chmátla po zeleném kameni. Strčila si ho do kapsy. Najednou se v zatáčce objevil autobus. Ostatní si uklidily také své kamínky do kapes jezdeckých kalhot a nastoupily do autobusu.
Cherry a Katie si sedly, ale na Klarisu a Kristen zbylo jen stání. Katie se posunula a řekla holkám: "Sedněte si je tu ještě místo!" Kristen se tam namačkala a Klarisa taky. "Díky." poděkovala Klarisa a zadívala se z okna. Venku se mihotala krajina. Nejdřív jen paneláky, pak se tam objevila malá louka a pak les. Klarisa se zamyslela, co měly znamenat ty kameny. Vytáhla svůj kamínek z kapsy a zkoumavě se na něj zadívala. Kamínek začal zase více zářit. Zajímavé. Když se ho dotknu, začne více zářit, pomyslela si Klarisa. "Hele, holky, vytáhněte si ty kameny, chci něco zkusit." řekla Klarisa a všechny ho ihned vytáhly. "Pořádně se na něj koukněte." udala jim pokyn Klarisa a musela se zasmát, jak se všechny ihned zatvrzele zakoukaly na svůj kámen. Všechny začaly více pozařovat. A ještě silněji, než předtím. "Co to sakra má být?" podivila se Kristen. Klarisa pokrčila rameny. Hlas oznámil jejich stanici a dívky vystoupily. "Tak a teď kam?" zeptala se Klarisa a rozhlédla se. "Pojďte." zavelela Katie a vydala se směrem k loukám. Kamarádky poslechly a následovaly ji. Prošli malou lesní stezkou, okolo pole s obilím a na křižovatce zatočily vlevo. Náhle se zpod kopce, po kterém šly, začala objevovat budova. Její červené tašky krásně zářily v ranním slunci. Sněhově bílé stěny působily přátelsky. Prošly kovovou bránou. Na jejím vrchu se v podkově proti sobě vzpínali dva koně a nápis hlásal: Vítejte ve stáji Equimorr! Najednou Klarisa uslyšela řehtání a klapot kopyt. Nejsladší zvuk na světě, pomyslela si s úsměvem. Katie obešla malé parkoviště a zmizela za malou dřevěnou bránou. Ostatní také prošly a ocitly se na velkém nádvoří. Všechny vydechly úžasem. Zprava byla restaurace a zleva na ně z boxů koukali koně. Vedle boxů byla velká vrata. Byla otevřená a bylo v nich vidět seno a piliny. Vedle vrat byly menší dveře. Uprostřed dvora byla velká socha stejných vzepnutých koní, jako na bráně. Jen podkova chyběla.
Katie náhle vykročila směrem k menším dveřím. Dívky ji následovaly a ukázalo se, že nemíří do místnosti za dveře, ale že míří k další malé bráně ze dřeva. Prošly jí a uviděly další budovy a menší dvůr, kde panoval pěkný ranní chaos. "Támhle jsou taky stáje. Tamta malá dvířka, to je sedlovna. Tyhle větší dveře jsou pokoje pro hosty. Vzadu jsou pastviny a vedle nich je jízdárna. Vedle jízdárny je hala a taky kruhovka." provedla je tu krátce Katie. "A kde jsou naši svěřenci?" chtěla vědět Kristen. "Někde ve stáji." odpověděla krátce Katie a vydala se k nástěnce u vchodu do jedné stáje. "Hmmm, No, Nature Life je v budově číslo 2" ukázala na levou budovu "Tornado… taky v budově číslo 2, Mustang je v budově číslo 4" ukázala za sebe "a Tango je taky v budově číslo 4." dopověděla, a otočila se, že půjde za Tangem. Tak se dívky rozutekly každá za svým koněm. Kristen s Cherry šly do budovy číslo 2. "No, tak teda hledám. Molly, Lili, Phillip, Gabe, Onny, Noem… Tady je! Nature Life!" vykřikla Cherry Podívala se do boxu. V boxu stála krásná černá klisna. "Tady se píše, že je to Fríský kůň. Hustý!" přečetla si jeho tabulku Kristen a začala hledat Tornada. Našla ho 3 boxy od Nature Life. Torando byl silný Irský Tinker. Jeho srst byla poseta velkými černo-bílými fleky. "Krása!" pochválila ho Kristen a otevřela trochu jeho box, aby do něj mohla vlézt. Náhle uslyšela nějaké kroky. I Tornado zpozorněl. Kristen se koukla ven, ale nikoho neviděla. Asi se mi to zdálo, pomyslela si.
Zatím na druhé straně se Klarisa a Katie seznamovaly se svými koňmi. Katie měla ryzáka, ušlechtilého Kladrubského koně a světe, div se, Klarisa vyfasovala hnědého Arabského plnokrevníka! Obě z nich byly nadšené. Klarisa se už v Mustangově boxu zabydlela. Hřebec se s ní zpočátku moc nekamarádil. Klarisa ho ale uplatila mrkvičkou z kapsy. To se mu líbilo víc. Dovolil Klarise, aby mu vykartáčovala srst a vyčistila kopyta. Klarisa si pak sedla na balíky sena v rohu boxu a začala Mustangovi zpívat. Nevěděla, jestli se mu to líbí, ale Mustang ji nevyháněl. Katie se s Tangem spřátelila rychle. Tango ji skenoval, jestli nemá něco dobrého. Našel jen malé jablko, ale alespoň něco. Snědl jablko rychle a dožadoval se dalšího. "Už nemám!" opakovala pořád dokola se smíchem Katie. Pak učesala Tangovi hřívu a udělala mu copánky. Úplně si ho zamilovala. Slyšela, jak její kamarádka u Mustanga zpívá a usmála se.
V budově číslo 2 to probíhalo dobře. Nature Life sice Cherry trochu kousla, ale jí to nevadilo. Byla s ní spokojená. Nature Life jí dovolila, aby si na ní sedla. Byla to legrace, obzvlášť když Cherry spadla a svíjela se na zemi smíchy. Nature Life si ji se zájmem očuchala. Cherry se pomalu zvedla, odměnila Nature Life kostkou cukru a nakoukla do boxu, kde zatím Kristen drbala Tornada na nose. Bylo mu to hrozně příjemné. Kristen se mu zalíbila. Rozhodl se, že ji bude chránit, protože byla jediná, kdo objevil jeho oblíbené místo drbání. Najednou Kristen něco napadlo. Vyšla z boxu a uviděla, že ji Karoline špehuje. "Hej! špione, nech toho a pojď sem!" zahřměla na oko nazlobeně Kristen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama