Listopad 2013

Vocaloid

25. listopadu 2013 v 12:35 | Kasumi-san |  Music

Jméno: Vocaloid
Počet členů: Spoustu a spoustu xD
Moji oblíbení členové: Hatsune Miku, Megurine Luka, Kagamine Rin a Len, GUMI

Vocaloidi jsou postavy, které neexistují (překvapivě xD). Jejich hlasy jsou hlasy Japonských umělců, co neumí moc zpívat, ale upravili své hlasy do podob Vocaloidů a vytvořili postavy. Vocaloidi jsou v Japonsku oblíbení. Je to zajímavé, ale i oni mají živé koncerty: V programu jménem "Miku Miku Dance" naprogramují jejich pohyby a pusu, při koncertě to promítají na plátno a ono to celé vypadá jako živé :3


Hatsune Miku
Songy, co stojí za to: World is mine, Last Night Good Night, Black Rock Shooter
Miku je fajn, má skvělý hlas, navíc mi přijde jako celkem sympatická zpěvačka. Zprvu mi její hlas přišel jako strašný robot, ale po čase stráveném se songy od Luky se mi zalíbila i Miku.Megurina Luka
Songy, co stojí za to: Just be friends, For a Dead Girl
Díky klidnému hlasu Luky jsem si zvykla na Vocaloidy a díky ní se mi zalíbili. Luka mi od ostatních Vocaloidů připadá jako malý outsider. Ne chováním, či snad vzhledem, ale kostýmem. Většina Vocaloidů má kostýmy podobné školní uniformě, Luka je v tomhle originální a má něco vlastního.


Kagamine Rin a Len
Songy, co stojí za to: Electric Angel, Death Should Not Have Taken Thee!, Even as Female Ninja I Want to Love (jenom Rin + Miku)
Rin a Len jsou srandovní a příjemná dvojčata, co se k sobě hodí a jsou sladěni zpěvem. Jejich songy mi připadají plné života, což je fajn, když mám pěknou depku :DGUMI
Songy, co stojí za to: I "Love", A Fake, Fake Psychotropic
Od GUMI jsem slyšela jenom jedinou písničku, kde zpívá sama, jinak ji poslochám spolu s jedním z Kagaminovic dvojčat. GUMI má podivný, ale hezký hlas. Přijde mi na dívku docela neobvyklý, navíc je to další Vocaloid, co nemá kostým v podobě školní uniformy, což dost oceňuju.

Black Rock Shooter

25. listopadu 2013 v 11:43 | Kasumi-san |  BRS
(z Akihabary)

Název: Black Rock Shooter

Překlad: Černý Ničitel Skal (Já vím, je to blbost, jenom jsem to chtěla zkusit xD )

O čem to je: Hneď v prvý deň nástupu do novej školy zaujme Kuroi Mato jedna jej spolužiačka. Aj keď je Takanashi Yomi oproti naivnej Mato dospelejšia a úplne odlišná, tak časom, ktorý strávili spolu, sa z nich stavajú dobré kamarátky. Ale ako postupujú do ďalšieho ročníka, sú zaradené do odlišných tried. Tak nastáva medzi nimi odlúčenie, ktoré vrcholí zmiznutím Yomi. Medzitým, niekde v inom svete, stoja proti sebe dve mladé dievčatá. Jedna drží v rukách obrovskú kosu - Dead Master, druhej žiari v očiach modrý plameň - BLACK ROCK SHOOTER. Súboj na život a na smrť môže začať…
(Akihabara)

Moje nejoblíbenější postavy z tohohle anime: Yomi, BRS (jak jinak xD )

Nejsrandověnjší momenty: Nejsou

Nejsmutnější momenty: Sice tam nějaké jsou, ale žádný mi nepřišel tolik smutný :D

Nejepičtější momenty: Boje! Všechny! :3

Můj celkový názor: BRS jsem moc nadějí nedávala, čekala jsem, že to bude stejný krvák, protože mi to doporučila můj sensei Pája se sdělením, že je to epické, stejně jako u Elfen Lied. A vzhledem k tomu, že jsem netušila, na co se budu dívat, až dokoukám Lucky Star, řekla jsem si, že to zkusím. Ale BRS jsem podcenila. To anime má skvělý námět, soundtracky jsou skvělé, navíc postavy jsou dobře promyšlené, což dává také velké plus, opening nazpívala Miku se songem, který se povedl. Jediná jeho chyba je krátkost (jediné anime, které jsem dokázala shlédnout za dva dny xD ), ale to do bodování počítat nebudu. Musím dát Páje za pravdu, je fakt epické :3 Vřele doporučuji ^_^

Body: 10/10

Můj pokus o bábovku

24. listopadu 2013 v 13:18 | Kasumi-san |  Klasika mého života
No, našla jsem si na internetu rychlo-recept jako nápad, že si chci udělat bábovku, protože jsem měla extra hlad. Otevřela jsem si dědu Googla a dala tam "buchta ke kávičce" a vyjelo mi tohle:Říkala jsem si, že to vypadá dobře, navíc je to jednoduché i na mě, protože já spackám každé jídlo, na které sáhnu. No, tak jsem začala pečlivě připravovat, odměřovala (vyjma toho oleje a mlíka, na to jsem byla líná xD ) a míchala asi pět minut. Vytvořily se mi tam sice takové hrudky, ale nad tím jsem mávla rukou s tím, že se to "v mikrovlnce dodělá." Šoupla jsem to tam, nastavila parametry a pustila. Nuže, poslušně jsem čekala ty tři a půl minuty a když mikrovlnka zapípala, vystřělila jsem k tomu a otevřela ji. A musela jsem se smát. Čekala jsem lepší výsledek, než tuhle břečku:

(sakrá, proč to nejde otočit? >.< )

Vyndala jsem hrnek a došla k dalšímu objevu: TY HRUDKY NEZMIZELY, NAOPAK

(budete muset trochu pootočit hlavinku, gomene ^^ )

A poté jsem došla k závěru: Já spackám každé jídlo, na které sáhnu xD
Ségra mě dlouze poučila o tom, že se to musí vymazat (ale to v tom receptu nebylo! TT_TT ) a počala sama dělat novou se všemi pokyny, kterými mě zahrnula.

Její bábovka se povedla, měla vypadat, tak jak měla a ještě ke všemu byla výborná. Ze ségry bude fakt super ženuška :D
Udělala bych pic ségřiný bábovky, ale byla tak božská, že jsme ji snědly dřív, než jsem se vzala svýma rukama mobil a cvakla to xD

Lucky Star

23. listopadu 2013 v 19:37 | Kasumi-san |  Lucky Star
(z Akihabary)

Název: Lucky Star

Překlad: Šťastná hvězda

O čem to je: Lucky Star je o mladé Otaku jménem Konata Izumi. Je velice dobrá ve sportu, ale místo toho raději celý den sedí u počítače a hraje online hry. O nic jiného než o anime a mmorpg nejeví zájem a ustavičně opisuje úkoly od své kamarádky Kagamiry. Podobně jako v Azumanze budeme sledovat ne úplně všední životy několika ne úplně všedních středoškolaček.
(Akihabara)

Nejoblíbenější postavy: Konata! Je to otaku! :3

Nejsrandovnější momenty: Asi, jak se Yuu zeptala Tamury, co znamená "yaoi" xD

Nejsmutnější momenty: Jak se u Konaty doma zjevil duch Kanaty T_T

Nejepičtější momenty: Tam nějaké jsou? xD

Můj celkový názor: Lucky Star je odpočinkové anime. Je docela srandovní, navíc se dá poznat, jak vypadá klasický život středoškoláka v Japosku. Ale občas mi to připadalo strašně nudné a přeskakující, v jednom díle se bavili o několika věcech a výsledek prakticky žádný, ale co jiného můžu od odpočinkového anime čekat. Soundtracky mají celkem slušně :D (y)

Body: 7/10

Death Note

23. listopadu 2013 v 19:15 | Kasumi-san |  Death Note
(z Akihabary)
Název: Death Note

Překlad: Zápisník smrti

O čem to je: Light Yagami je výborný student s dokonalým prospěchem. Jednoho dne najde death note (zápisník smrti patřící bohům smrti = Shinigami), který svému držiteli umožňuje zabít jakéhokoliv člověka. Light se rozhodne vytvořit dokonalý svět bez zločinu a začne s jeho pomocí, jako Kira, zabíjet zločince. Brzy se však po jeho stopě vydává proslulý detektiv L. Začíná bitva na poli inteligence, dedukce, logiky a intrik. Kdo bude vítěz? Kdo zemře?
(Akihabara)

Nejoblíbenější postavy: Lawliet, Near, Ryuk

Nejsrandovnější momenty: Zas si nedokážu vybrat xD

Nejsmutnější momenty: Lawlieotovo vzpomínání na dětsví TT_TT

Nejepičtější momenty: Vyvrchloení děje :3

Můj celkový názor: Další originální anime, které se mi moc líbilo Tentokrát mu nemám co vytknout, ačkoliv jsem nad tím hluboce přemýšlela.
Body: 10/10

Sword Art Online

23. listopadu 2013 v 18:04 | Kasumi-san |  SAO
(obrázek je z anime.akihabara.cz)
Název: Sword Art Online

Překlad: Umění mečů online (je to jenom můj hrubý překlad)

O čem to je: Anime od studia A-1 Pictures vypráví příběh Kazuty Kirigaji s přezdívkou Kirito, který se rozhodne, že se připojí do nové virtuální MMORPG hry. Ta má však dva zajímavé háčky. Hráči je umožněno se ze hry odhlásit pouze v případě, že ji dokončí. A co víc, pokud cestou ve hře zemře, zemře i jeho tělo ve skutečném světě.
(Akihabara)
Nejoblíbenější postavy: Yui, Alicia Luu, Sugou

Nejsrandovnější momenty: Rodinka Kirito-Asuna-Yui-chan! :3

Nejsmutnější momenty: Dočasné sbohem Yui-chan TT_TT

Nejepičtější momenty: Kiritův souboj s Heathcliffem :3

Celkový názor: SAO je super anime s originálním příběhem. Našla jsem na něm jedinou chybu, a to jsou soundtracky, které mě nijak neoslovily a nic mě nedonutilo se jim myslí více věnovat, než dějství. Jinak všechno bylo opravdu skvělé. Vřele doporučuji ^^
Body: 9/10

Elfen Lied

23. listopadu 2013 v 17:52 | Kasumi-san |  Elfen Lied
(obrázek je z anime.akihabara.cz)
Název: Elfen Lied

Překlad: Elfen Lied
O čem to je:Vznikl nový druh člověka - diclonius, od běžných lidí se liší jen dvěma rohy, zničující silou v podobě vektorů (Stínové ruce, které dokáží procházet skrze předměty. Mohou vám třeba sáhnout do těla a vytrhnout srdce.) a neskutečnou brutalitou. Není divu, že se je běžní lidé snaží vymýtit a docela se jim to i daří, tedy dokud jedna z dicloniusů neunikne a cestou nepovraždí desítky lidí. Naštěstí jedna dobře mířená střela do hlavy a z nebezpečné stvůry se stává roztomilá dívenka, která neřekne nic jiného než "Nyuu".
(Z Akihabary)

Moje oblíbené postavy z tohohle anime: Nyu, Mariko

Nejsrandovnější momenty: Nyuin pokus o donesení vody Koutovi :D

Nejsmutnější momenty: Kouta´s story TT^TT A Lucy´s story

Nejepičtější momenty: Všechny boje *_*

Můj celkový názor: Elfen Lied je anime, které má promyšlený děj, nemrhá se tam časem a pořád se tam něco děje, proto je to jedno z nejepičtějších anime, co znám. Ale přesto mu nedokážu dát úplně plný počet bodů. Totiž, styl krve a celé předvedení anatomie lidského těla úplně nemusím, plus když se tu a tam mihne nějaké nahé tělo. Jasně, může to znít přecitlivěle, ale tohle není prostě úplně můj styl. Pokud vám to ale nedělá problém, vřele doporučuji ^.^

Body: 7/10

Naruto Shippuuden

23. listopadu 2013 v 17:03 | Kasumi-san |  Naruto SP
(Obrázek je z anime.akihabara.cz)

Název: Naruto Shippuuden

Překlad: Naruto: Kroniky Hurikánu

O čem to je: Navazuje na první sérii, časově je to dva roky po hledání Sasukeho (v první sérii díly 107-135). Týká se nových příhod Naruta a Sakury, jejich hledání po Sasukem, když odešel z Konohy získat Orochimaruovu sílu.

Moje oblíbené postavy z tohohle anime: Kakashi ( ^_\\ ), Sanbi, Tobi (jakákoliv verze xD ), Yagura-niisan Kushina :3

Nejsrandovnější momenty: To bych si nedokázala vybrat xD

Nejsmutnější momenty: Smrt Kushiny a Minata, smrt Jiraiya-san, smrt Kakashiho, smrt Obita (*ehm ehm*), smrt Konan (všechna úmrtí jsou smutná! TT_TT )

Nejepičtější momenty: Battle Naruto vs. Kyuubi o získání moci, Naru-Kyuubi vs. 7 dalších Bijuu, Itachi vs. Sasuke, nástup Madary-san

Můj celkový názor: Tomuhle anime vděčím za hodně- přivedlo mě k celkovému světu otaku, stalo se pro mě best a já jsem pro něj bojovala. Celkově ale i těch pár much má- v jedné sérii to byla kvalita (Naruto Sage Mód vs. Pain), potom zbytečné opakování, fillery a některé neshody. Jinak to má všechno. U něj jsem brečela, smála se, všechno! :D <3

Body: 9/10 (mínus bod za chyby výše)

22.11.- Nákupy s babičkou :3

23. listopadu 2013 v 11:58 | Kasumi-san |  Deník
Fájn, co dneska? Je pátek! YOOOSH! :3
Ze čtvrtka jsem byla s babičkou domluvená, že půjdeme do mě sta nakupovat. Sice jsem si nejdřív myslela, že budeme prostě chodit po městě a prd koupíme, ale když jsem si vzpomněla v metru, že na Floře je Bubbleology a zaradovala jsem se. Poprosila jsem babičku, jestli bychom se tam cestou zpátky nezastavili, a když bylo odsouhlaseno, začala jsem se těšit jak malá :333.
Procházeli jsme se po městě, já jsem ukořistila trdelník a byla jsem šťastná jak blecha. Pak mě babička zašila do obchoďáku jménem Kotva. Už jsem tam sice byla, ale i tak, moc jsem si z toho nepamatovala. Vybraly jsme tam sugoistický šaty s krátkým svetříkem a zlatým páskem! Jsou božsko-úžasno-epické! :33

A když jsme byli v Bubbleology, moje nálada se ještě víc zlepšila. Zkusila jsem mango + jahodové kuličky a chutnalo to bombově :33

Chci se zamyslet nad jednou věcí. Mám takový dost blbý pocit, že jeden kluk, se kterým jsem chodila už neuvěřitelně pětkrát, mě zase chce. Takže, začnu. 4x ze mě udělal idiota. Normálně mě provokuje a dělá si ze mě srandu, ale v pátek, když jsme šli z ájiny, tak si se mnou povídal jaksi... normálně :D -__-. Ale já ze sebe idiota už znova nechci udělat. Předtím jsem nebyla otaku. On se mi s tím svěřil a mě potěšilo, že i takovou zrůdu, jako jsem já, by mohl mít někdo rád, ale vždycky to skončilo fiaskem na mé straně, jenom jednou jsem z toho vyšla v pohodě. Ale zakázala jsem si, vyslovně jsem si zakázala se do něj znova zabouchnout, protože kdyby se to stalo, zase bych se musela tisíckrát omlouvat svému božstvu, a to si ušětřím.

Jinak, dneska je sobota, a já jsem objevila sugoi otaku chat :D :3 Je tam spoustu faj lidí a my si luxusně pokecáme :3333

Blog.cz

21. listopadu 2013 v 19:12 | Kasumi-san
Fájn, napíšu vám, o čem je tohle :D

Je to můj blog (you dont say xD), náhradník za starý blog na blogspot.com. Ten je pod tajnou adresou, takže ho sem dávat nebudu ^^.
S blog.cz mám už letité zkušenosti.
První blog jsem měla na téma BellaSara :DD Ale ten už neexistuje. Dala jsem si na něm pěknou práci a to mi bylo teprve osm (jsem počítačové dítě xD ).

Tohle je blog otaku. Jsem otaku a nestydím si za to ^_^

Jinak, na blog.cz mám ještě jedno RPG, na které by se tu měla objevit mnou vyrobená ikonka, až se dokopu xD